СМРТОНОСНИ МАШИНИ
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

Mortal Engines

Илјадници години откако катаклизмичните настани ја избришаа нацијата каква што ја знаеме, човештвото се прилагоди на новите услови и разви нов начин на живот. Гигантските мобилни градови сега владеат со земјата во форма на смртоносни машини и господарат со помалите населени места, освојувајќи област по област.

Жанр:  Научна фантастика, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 128 минути

Режија: Christian Rivers

Улоги: Hugo Weaving, Hera Hilmar, Robert Sheehan, Stephen Lang

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:Premium Film

Датуми на прикажување:

Четврток 06.12.2018. 22:00 (3D)
Петок 07.12.2018. 22:00 (2D)
Сабота 08.12.2018. 22:00 (3D)
Недела 09.12.2018. 22:00 (2D)
Понеделник 10.12.2018. 19:30 (3D)
Вторник 11.12.2018. 19:30 (2D)
Среда 12.12.2018. 21:00 (3D)


Цена на влезниците
:  150 денари.

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...