СЛУЧАЈ ВО ЗЕМЈАТА НА ДУХОВИ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

GHOSTLAND 

Филмот ја раскажува приказната за една мајка и нејзините две ќерки кои наследуваат дом од нивната тетка. Уште првата ноќ во нивниот нов дом, таа се соочува со натрапници и се бори против нив за да ги спаси нејзините ќерки. Шеснаесет години подоцна, нејзините ќерки повторно се среќаваат во куќата и тогаш работите стнуваат чудни.

Жанр: Хорор

Траење на филмот : 91 минути

Режија: Pascal Laugier

Улоги:  Crystal Reed, Anastasia Phillips, Mylène Farmer, Emilia Jones

Возрасна категорија: Трета категорија, +16 .

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 19.04.2018. 22:15
Петок 20.04.2018. 22:15
Сабота 21.04.2018. 22:15


Цена на влезниците:
  150 денари.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...