СИКАРИО 2: ВОЈНА БЕЗ ПРАВИЛА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Sicario: Day of the Soldado

Војната против дрогата на границата меѓу САД и Мексико ќе ескалира откако мексиканските картели почнуваат да тргуваат со своите терористи низ целата американска граница. Со цел да се бори против војната, сојузниот агент Мет Гравер (Џош Бролин) повторно се поврзува со немирниот Алехандро (Бенисио Дел Торо).

Жанр: Акција, Драма, Криминалистички, Трилер

Траење на филмот : 122 минути

Режија: Stefano Sollima

Улоги: Benicio Del Toro, Josh Brolin, Isabela Moner, Catherine Keener

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Петок 20.07.2018. 22:00
Сабота 21.07.2018. 22:00
Недела 22.07.2018. 22:00
Понеделник 23.07.2018 22:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...