СЕЧИ! (мала сала)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Coupez!

Работите тргнуваат наопаку кога мала филмска екипа снима нискобуџетен зомби филм и истите се нападнати од вистински зомбија. Филмот е адаптација на култната јапонска зомби комедијата „One Cut of The Dead“ од Шиничиро Уеда.

Жанр: Комедија, Арт хаус

Траење на филмот :

Режија: Michel Hazanavicius

Улоги: Romain Duris, Bérénice Bejo, Grégory Gadebois, Finnegan Oldfield, Matilda Anna Ingrid Lutz

Возрасна категорија: Трета категорија, + 12

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Петок 10.02.2023. 20:30
Сабота 11.02.2023. 22:00


Цена на влезниците
:  100 денари

Поврзани објави

ЏОН ВИК 4

ЏОН ВИК 4

John Wick: Chapter 4 Џон Вик успева да најде начин како да ја победи Високата Маса. Но пред да успее да ја обезбеди својата слобода, Вик мора да се соочи со нов непријател со моќни конекции низ цел свет и старите непријатели да ги придобие на своја страна. Жанр:Акција, Трилер Траење на...

ВРЕСОК 6

ВРЕСОК 6

Scream VI Во ова продолжение, преживеаните од убивањата на Ghostface го напуштаат Вудсборо за нов почеток во Њујорк. Жанр:Хорор, Мистерија, Трилер Траење на филмот :  Режија: Matt Bettinelli-Olpin,Tyler Gillett Улоги: Melissa Barrera, Jenna Ortega, Courteney Cox, Jasmin Savoy...

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)

R.M.N. Неколку дана пред Божиќ Матијас ја напушта работата во Германија и се ваќа во мултиетничкото трансилванско село. Сака да биде повеќе вклучен во растењето на својот син и да му помогне на детето да се ослободи од нејасни стравови. Матијас е окупиран и со својот стар татко, како и...