СЕМЕЈСТВОТО АДАМС 2

The Addams Family 2

Омиленото морничаво семејство се враќа во вториот дел на анимираната комедија, Семејството Адамс 2. Овој пат, Мортиша и Гомез се избезумени дека нивните деца растат, не доаѓаат на семејните вечери и се преокупирани со нивните телефони. За да ја обноват врската во нивното семејство, одлучуваат да ги соберат Среда, пагсли и чичко Гној во нивното мало камперско возило и да тргнат на очаен семеен одмор за последен пат. Нивната авантура ги носи низ Америка и ги вади од нивниот елемент и ги втурнува во смешни средби со нивниот откаќен братучед како и со други луди ликови. Што би можело да тргне наопаку, хм?

Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура

Траење на филмот : 93 минути

Режија: Conrad Vernon, Greg Tiernan

Улоги:

Возрасна категорија:  втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:  Premium Film

Датуми на прикажување:

Сабота 13.11.2021. 18:00


Цена на влезниците: 
150 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 120 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...