СЕГА ИЛИ НИКОГАШ

Second Act

Филмот ја прати Маја (Џенифер Лопез) која се занимава со трговија, и која потполно ги менува своите навики и начин на живот како би докажала дека титулата и дипломата не се пресудни ако сакаме да успееме во животот.

Жанр:  Комедија, Романтичен / љубовен

Траење на филмот : 105 минути

Режија: Peter Segal

Улоги:  Jennifer Lopez, Leah Remini, Vanessa Hudgens, Milo Ventimiglia, Freddie Stroma

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:   Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Петок 21.12.2018 20:00
Сабота 22.12.2018. 22:00
Недела 23.12.2018. 20:00
Понеделник 24.12.2018. 20:00
Вторник 25.12.2018. 22:00


Цена на влезниците
:  150 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...