СВЕТОТ ЈУРА: НАДМОЌ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Jurassic World: Dominion

По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва.

Жанр:Акција, Авантура, Научна фантастика

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Colin Trevorrow

Улоги: Bryce Dallas Howard, Daniella Pineda, Chris Pratt, Sam Neill, Jeff Goldblum

Возрасна категорија: трета катагорија, +12

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување

Четврток 09.06.2022. 21:30 (2D)
Понеделник 13.06.2022. 20:00 (2D)
Вторник 14.06.2022. 20:00 (3D)
Среда 15.06.2022. 20:00 (3D)
Четврток 16.06.2022. 20:00 (2D)
Петок 17.06.2022. 20:00 (2D)
Сабота 18.06.2022. 20:00 (2D)


Цена на влезниците:
250 денари за 3D, 200 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...