ПЧЕЛИЧКАТА МАЈА (СИНХРОНИЗИРАН)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Abelha Maia: Os Jogos do Mel

Пчеличката Маја се има појавено за првпат пред стотина години и набргу станува една од најчитаните книги тоа време, омилена кај возрасните и кај децата. По првиот филм кој ја воодушеви публиката од сите генрации, ни пристигнува вториот дел. Кошничката на Маја е повторно полна и овој пат. Летото заврши и пристига претставник од базтрополис со важна порака за кралицата. Дали нејзината кошница ќе биде повикана на Медените игри?

Жанр: Анимиран / цртан

Траење на филмот : 115 минути

Режија:  Noel Cleary, Alexs Stadermann

Улоги: 

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор.

Дистрибутер:   Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 03.03.2018. 18:00
Недела 04.03.2018. 18:00
Сабота 10.03.2018. 18:00
Недела 11.03.2018. 18:00

 

Цена на влезниците:  200 денари за 3D, доколку купите 3 или повеќе карти цената за 3D е 170 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...