ПРОКЛЕТСТВОТО НА АРТУР
Рејтинг 1
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 1.0 слабо

Arthur, malédiction

Алекс е 18-годишен млад човек. Тој со години е голем обожавател на сагата за Артур и Минимојс. Кога неговата група пријатели му нуди да оди во напуштената куќа каде што се снимал филмот, тие не се свесни дека ќе паднат во смртоносен заговор.

Жанр:Хорор

Траење на филмот :  131 минути

Режија:  Barthélemy Grossmann

Улоги:  Thalia Besson, Mikaël Halimi, Jade Pedri, Lola Andreoni, Mathieu Berger

Возрасна категорија: четврта катагорија, + 16

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Среда 03.08.2022. 20:00
Четврток 04.08.2022. 22:15
Петок 05.08.2022. 22:15
Сабота 06.08.2022. 22:15


Цена на влезниците: 
200 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...