ПРИНЦОВАТА СТРАНА НА ПРИКАЗНАТА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

CHARMING 

Ова е приказна за млад принц со неодолива привлечност и една девојка која го сака само за неговите пари. Принцот е проколнат како дете и спонтано ја запросува секоја жена со која се сретнува, оставајќи љубовна трага кај дамите и заканувачки љубовници кои сакаат да се одмаздат. На крај, таткото на принцот Филип, Кралот Шармантен, му дава на младиот принц ултиматум да ја пронајде вистинската љубов пред неговиот 21-ти роденден или ќе го изгуби своето право на тронот.

Жанр: Анимиран / цртан, Семеен, Комедија

Траење на филмот : 90 минути

Режија: Ross Venokur

Улоги:  Demi Lovato, Wilmer Valderrama, Sia

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор .

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 02.06.2018. 18:00 (2D)
Недела 03.06.2018. 18:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари za 2D. Доколку купете 3 или повеќе карти цената е 170 за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...