ПРИНЦОВАТА СТРАНА НА ПРИКАЗНАТА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

CHARMING 

Ова е приказна за млад принц со неодолива привлечност и една девојка која го сака само за неговите пари. Принцот е проколнат како дете и спонтано ја запросува секоја жена со која се сретнува, оставајќи љубовна трага кај дамите и заканувачки љубовници кои сакаат да се одмаздат. На крај, таткото на принцот Филип, Кралот Шармантен, му дава на младиот принц ултиматум да ја пронајде вистинската љубов пред неговиот 21-ти роденден или ќе го изгуби своето право на тронот.

Жанр: Анимиран / цртан, Семеен, Комедија

Траење на филмот : 90 минути

Режија: Ross Venokur

Улоги:  Demi Lovato, Wilmer Valderrama, Sia

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор .

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 02.06.2018. 18:00 (2D)
Недела 03.06.2018. 18:00 (3D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари za 2D. Доколку купете 3 или повеќе карти цената е 170 за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...