ПРИКАЗНА ОД ЗАПАДНАТА СТРАНА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

West Side Story

Адаптација на мјузиклот од 1957 година, „Приказна од западната страна“ ја истражува забранетата љубов и ривалство меѓу Џетс и Шаркс, две тинејџерски улични банди од различни етнички потекла.

Жанр: Мјузикл

Траење на филмот : 127 минути

Режија: Steven Spielberg

Улоги: Ansel Elgort, Rachel Zegler, Rita Moreno, Corey Stoll, Bryan D’Arcy James

Возрасна категорија:  трета категорија, +12

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Вторник 14.12.2021. 20:00
Среда15 15.12.2021. 20:00


Цена на влезниците: 
150 денари

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...