ПРИВИДЕНИЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

L’apparition

Жак работи како новинар за регионален весник во Франција. Неговата репутација како истражувач го привлекува вниманието на Ватикан, кој го ангажира да води истражувачки проект на остатоците на свето привидение во едно мало француско село. По неговото пристигнување, тој се запознава со младата Ана, која тврди дека лично присуствувала на појавувањето на Света Марија. Таа собира многу следбеници во селото, но е растргната помеѓу својата вера и неверниците. Соочен со свештениците и скептиците, Жак почнува да се сомнева во својот систем на убедување.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 144 минути

Режија:Xavier Giannoli

Улоги: Vincent Lindon, Galatéa Bellugi, Patrick d’Assumçao

Возрасна категорија: Четврта категорија, +16 .

Дистрибутер:  MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Недела 21.10.2018. 22:00
Понеделник 22.10.2018. 22:00
Вторник 23.10.2018. 22:00
Среда 24.10.2018. 22:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...