ПРВИОТ ЧОВЕК НА МЕСЕЧИНАТА
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

First Man

Интимна приказна раскажана од перспективата на Армстронг, споед книгата на Џејмс Р. Хансен told from Armstrong’s perspective, based on the book by James R. Hansen, филмот ги истражува триумфите и загубите —на Армстронг, неговото семејство, неговите колеги и целатанација—на една од најопасните мисии во историјата. Напишана од оскаровецот Џош Сингер (Spotlight, The Post), епската драма за лидерство под притисок, за слава и трагедија, е во продукција на Вик Годфри и Марти Боуен (The Twilight Saga, The Fault in Our Stars) преку нивниот Temple Hill Entertainment banner, заедно со Ајзак Клауснер (Love, Simon) и Шазел. Стивен Спилберг, Адам Меримс и Џош Сингер се извршни продуценти, а DreamWorks Pictures е ко-финансиер на филмот.

Жанр:  Драма, Биографски, Историски

Траење на филмот : 

Режија: Damien Chazelle

Улоги: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit

Возрасна категорија: 

Дистрибутер:  Premium Film

Датуми на прикажување:

Сабота 03.11.2018. 22:15
Недела 04.11.2018. 22:15
Понеделник 05.11.2018. 22:15
Вторник 06.11.2018. 22:15
Среда 07.11.2018. 22:15

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...