ПРВИОТ ЧОВЕК НА МЕСЕЧИНАТА
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

First Man

Интимна приказна раскажана од перспективата на Армстронг, споед книгата на Џејмс Р. Хансен told from Armstrong’s perspective, based on the book by James R. Hansen, филмот ги истражува триумфите и загубите —на Армстронг, неговото семејство, неговите колеги и целатанација—на една од најопасните мисии во историјата. Напишана од оскаровецот Џош Сингер (Spotlight, The Post), епската драма за лидерство под притисок, за слава и трагедија, е во продукција на Вик Годфри и Марти Боуен (The Twilight Saga, The Fault in Our Stars) преку нивниот Temple Hill Entertainment banner, заедно со Ајзак Клауснер (Love, Simon) и Шазел. Стивен Спилберг, Адам Меримс и Џош Сингер се извршни продуценти, а DreamWorks Pictures е ко-финансиер на филмот.

Жанр:  Драма, Биографски, Историски

Траење на филмот : 

Режија: Damien Chazelle

Улоги: Ryan Gosling, Claire Foy, Jason Clarke, Kyle Chandler, Patrick Fugit

Возрасна категорија: 

Дистрибутер:  Premium Film

Датуми на прикажување:

Сабота 03.11.2018. 22:15
Недела 04.11.2018. 22:15
Понеделник 05.11.2018. 22:15
Вторник 06.11.2018. 22:15
Среда 07.11.2018. 22:15

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...