ПОМОШ ЈА СМАЛИВ наставничката
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

HILFE, ICH HAB MEINE LAHRERIN GESCHRUMPFT

Осамено деветгодишно момче се спријателува со магично човече скриено во една комода но кога една од неговите магии тргнува наопаку, целото семејство на момчето се смалува.

Жанр: Акција, авантура, комедија

Траење на филмот : 90 минути

Режија: Sven Unterwaldt Jr.

Улоги:  Anja Kling, Oskar Keymer, Axel Stein

Возрасна категорија: Втора категорија, + 9 години

Дистрибутер:   Узенгија

Датуми на прикажување:

Петок 09.02.2018. 18:00
Сабота 10.02.2018. 18:00
Недела 11.02.2018. 18:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...