ПОДИВЕНО МОРЕ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Adrift

 “Подивено море” е базиран на инспиративна вистинска приказна за два слободни духа чија случајна средба прво ќе ги одведе во љубов а потоа во животна авантура. Кога двајцата страствени морнари, започнуваат патување околу океанот, Тами Олдхам (Вудли) и Ричард Шарп (Клафлин) не можат ни да претпостават дека ќе отпловат директно во еден од најкатастрофалните урагани во историјата. По бурата, Тами се буди и го наоѓа Ричард тешко повреден а бродот уништен. Без надеж за преживување, таа ќе мора да најде сила и решителност да се спаси себеси и единствениот човек што некогаш го сакала. Подивено море е незаборавна приказна за издржливоста на човековиот дух и трансцедентната моќ на љубовта.

Жанр: Акција, Драма, Авантура

Траење на филмот : 99 минути

Режија: Baltasar Kormákur

Улоги: Shailene Woodley, Sam Claflin, Grace Palmer

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Петок 06.07.2018. 22:30
Сабота 07.07.2018. 22:30
Недела 08.07.2018. 22:30


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...