ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ ЗА 80 ДЕНА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Around the World in 80 Days

Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена.

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура

Траење на филмот :  82 минути

Режија: Samuel Tourneux

Улоги:

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 15.09.2022. 18:00
Петок 16.09.2022. 18:00
Сабота 17.09.2022. 18:00
Петок 30.09.2022 18:30
Сабота 01.10.2022 18:00


Цена на влезниците: 
170  денари , за 3 или повеќе купени карти цената е 150 денари.

 

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...