Патот кон месечината (синхронизиран)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Moonbound

Базиран на една од најпопуларните германски книги за деца „Патувањето кон месечината на малиот Петр“ – анимацијата ни ја носи приказната за малиот Пит кој започнува магично патување кон месечината заедно со јунскиот бумбар, господинот Зумзем и Сендмен, во мисија да ја спаси својата помала сестра која е однесена од лошиот човек на Месечината..

Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Фантазија

Траење на филмот :  91 минути

Режија: Ali Samadi Ahadi

Улоги: Дамјан Цветановски, Михаела Ангелевска, Крсто Јовановски, Александар Алексовски, Дарко Вељиќ, Емилија Гиевска, Трајанка Илиева Велиќ, Ненад Анѓелковиќ и Елизабета Зафировска.

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Петок 29.04.2022. 18:00
Сабота 30.04.2022. 18:00
Вторник 03.05.2022. 18:00


Цена на влезниците: 
170 денари. Доколку купите 3 или повеќе влезници цената е 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...