ОРЕВОКРШАЧКА И ЧЕТИРИТЕ КРАЛСТВА
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

The Nutcracker and the four Realms

Се што сака Клара е клуч, единствен клуч кој ќе ја отклучи кутијата каде се наоѓа бесценетиот подарок од нејзината мајка. Златна нишка, која и е подарена на годишната празнична прослава на нејзиниот кум Дроселмејер, ќе ја однесе до скриениот клуч кој ќе исчезне во чуден мустериозен паралелен свет. Таму, Клара ќе се сретне со еден војник по име Филип, банда на глувци и владетелите кои владеат со трите кралства: Земјата на Снегулките, Земјата на Цветовите и Земјата на Слатките. Клара и Филип мора храбро да стигнат до четвртото кралство, дом на злобната мајка Ѓумбирка, за да го проајдат клучот и да го вратат мирот во нестабилниот свет.

Жанр:  Семеен, Авантура, Фантазија

Траење на филмот : 

Режија: Lasse Hallström

Улоги: Keira Knightley, Mackenzie Foy, Matthew Macfadyen, Helen Mirren, Morgan Freeman

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор.

Дистрибутер:  2i Film

Датуми на прикажување:

Сабота 03.11.2018. 18:00 (3D)
Недела 04.11.2018. 18:00 (2D)
Четврток 08.11.2018. 20:00 (2D)
Петок 09.11.2018. 20:00 (3D)
Сабота 10.11.2018. 18:00 (2D)
Недела 11.11.2018. 18:00 (3D)


Цена на влезниците: 
200 денари за 3D,150 денари za 2D. Доколку купете 3 или повеќе карти цената е 170 за 3D, 120 за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...