ОПЕРАЦИЈА ФОРТУН: ИЗМАМА НА ВЕКОТ

Operation Fortune

Специјалниот агент Орсон Фортун и неовиот тим на оперативци регрутираат голема холивудска ѕвезда за да им помогне во нивната тајна мисија да ја спречат продажбата на смртоносно ново оружје кое ќе го измести светскиот поредок.

Жанр:Акција

Траење на филмот :

Режија: Guy Ritchie

Улоги: Jason Statham, Hugh Grant, Aubrey Plaza, Josh Hartnett, Cary Elwes

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Петок 20.01.2023. 20:00
Понеделник 23.01.2023. 20:00
Вторник 24.01.2023. 20:00


Цена на влезниците:
 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...