ОДМАЗДНИЦИ: ВОЈНА НА БЕСКОНЕЧНОСТА
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 18 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

AVENGERS: INFINITY WARS  

Марвеловиот филм „Одмаздници: Војна на бесконечноста“ е невидено филмско остварување кое е креирано во текот на десет години, а го опфаќа целиот Марвелов универзум. На платното ни ја носат финалната и најсмртоносна пресметка на сите времиња. Одмаздниците и нивните сојузници, супер јунаците, ќе мораат да бидат подготвени да жртвуваат се како би го поразиле моќниот Танос пред тој да го уништи светот.

Жанр: Акција

Траење на филмот : 156 минути

Режија: Anthony Russo, Joe Russo

Улоги: Robert Downey Jr., Bendict Cumberbatch, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Chadwick Boseman

Возрасна категорија: Втора категорија, +12 .

Дистрибутер: 2i Film

Датуми на прикажување:

Среда 25.04.2018. 20:00 (3D)
Четврток 26.04.2018. 20:00 (2D)
Сабота 28.04.2018. 20:00 (3D)
Недела 29.04.2018. 20:00 (2D)
Понеделник 30.04.2018. 20:00 (3D)
Среда 02.05.2018. 20:00 (2D)
Четврток 03.05.2018. 20:00 (3D)
Петок 04.05.2018. 20:00 (2D)
Сабота 05.05.2018. 22:00 (3D)
Недела 06.05.2018. 22:00 (2D)
Понеделник 07.05.2018. 22:00 (2D)
Среда 16.05.2018. 22:00 (2D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...