ОБЛАКОДЕР
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Skyscraper

Светската икона Двејн Џонсон ја предводи актерската екипа на Облакодер на Леџендари како бивш водач на тим на ФБИ за спасување заложници и воен ветеран на САД Вил Соер, кој сега проценува безбедност на облакодери. На задача во Кина открива дека највисоката, најбезбедната зграда на светот одеднаш се пали и тој е обвинет за тоа. Како баран човек во бегство, Вил мора да ги открие одговорните, да си го исчисти името и некако да си го спаси семејството кое е заробено во зградата… над линијата на огнот.

Жанр: Драма, Трилер

Траење на филмот : 

Режија: Rawson Marshall Thurber

Улоги: Dwayne Johnson, Neve Campbell, Pablo Schreiber, Byron Mann

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување:

Четврток 12.07.2018. 20:00 (3D)
Петок 13.07.2018. 20:00 (2D)
Сабота 14.07.2018. 20:00 (3D)
Недела 15.07.2018. 20:00 (3D)
Вторник 17.07.2018. 20:00 (3D)
Среда 18.07.2018. 20:00 (2D)


Цена на влезниците:
  200 денари за 3D,150 денари за 2D .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...