НОЌ НА ВЕШТЕРКИТЕ: КРАЈ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Halloween Ends

Сагата на Мајкл Мајерс и Лори Строуд доаѓа до застрашувачки крај во последниот дел од франѓизата филмови „Ноќ на вештерките“.

Жанр:Хорор, Трилер

Траење на филмот :  110 минути

Режија: David Gordon Green

Улоги: Jamie Lee Curtis, Andi Matichak, James Jude Courtney, Will Patton, Rohan Campbell, Kyle Richards

Возрасна категорија: Четврта категорија, + 16

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување

Четврток 03.11.2022. 22:15
Петок 04.11.2022. 22:15
Сабота 05.11.2022. 22:15


Цена на влезниците: 
200 денари.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...