НОТР ДАМ ВО ПЛАМЕН
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Notre-Dame brûle

Филм за случувањата за време на пожарот во Нотр Дам де Париз од април 2019 година.

Жанр:Драма

Траење на филмот :  110 минути

Режија: Jean-Jacques Annaud

Улоги: Samuel Labarthe, Jérémie Laheurte, Élodie Navarre, Chloé Jouannet

Возрасна категорија: 

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Вторник 26.04.2022. 20:00
Среда 27.04.2022. 20:00
Петок 29.04.2022. 22:00
Сабота 30.04.2022. 22:00


Цена на влезниците: 
200 денари.

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...