НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Центар за култура Битола и Амбасадата на Кралството Шпанија имаат чест да Ве поканат на отворањето на филмскиот циклус:
НЕДЕЛА НА ШПАНСКИ ФИЛМ 2021
Отворање: петок 22.10.2021 г.
МАЛА САЛА
почеток: 20.00 ч.
филм: Омега/ Omega
Бројот на места во салата е ограничен, поради тоа Ве молиме да резервирате места во порака или на тел.047 520 151
За присуство е задолжителен сертификат за две дози на вакцини, како и почитување на протоколите за Ковид и носење на маска.

ПРОГРАМА:
Петок- 22.10.2021- 20:00 ч. отворање – ОМЕГА/ OMEGA
Сабота – 23.10.2021- 20:00 ч. -ДУХОТ НА ПЧЕЛНАТА КОШНИЦА/ EL ESPIRITU DE LA COLMENA
Недела- 24.10.2021- 20:00 ч. – ДЕВЕТ ПИСМА ЗА БЕРТА/ NUEVE CARTAS A BERTA
Понедел.- 25.10.2021 – 20:30 ч. – НАЦИОНАЛНО НАСЛЕДСТВО/ PATRIMONIO NACIONAL
Вторник- 26.10.2021 – 20:30 ч. – РАКЕТАТА ОД КАЛАБУЧ/ CALABUCH
Среда – 27.10.2021 – 20:30 ч.- МАТАХАРИС/MATAHARIS
Четврток – 28.10.2021- 20:30 ч. – НЕВИНИТЕ СВЕТЦИ/ LOS SANTOS INOCENTES

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...