НЕДЕЛА НА ПОПУСТ

НЕДЕЛА НА ПОПУСТ ВО 3D КИНО БИТОЛА  на селектирани наслови кои освоија Оскар и најдобрите европски наслови!
Цена ? денари.
19.03.2019 – 20:00 – Детето кое ќе стане крал (2D)
20.03.2019 – 18:00 – Детето кое ќе стане крал (2D)
20.03.2019 – 20:15 – Куќата што ја изгради Џек (2D)
21.03.2019 – 20:00 – Берлин те сакам (2D)
21.03.2019 – 22:00 – Догмен (2D)
22.03.2019 – 20:00 – Сите знаат (2D)
23.03.2019 – 20:00 – Боемска рапсодија (2D)
24.03.2019 – 20:00 – Човек-пајак: Нов свет (3D)
24.03.2019 – 22:00 – Догмен (2D)
25.03.2019 – 20:00 – Првиот човек (2D)
26.03.2019 – 20:00 – Човек во сенка (2D)

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...