НЕДЕЛА НА АВСТРАЛИСКИ ФИЛМ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Ни претставува особена чест и задоволство да ве поканиме на филмската ревија „Недела на австралиски филм“ од 08 до 12 април 2019.
„Неделата на австралиски филм“ ќе биде отворена на 08.04.2019 во 19:30 ч. со комедијата „Црвениот пес“.
ПРОГРАМА:
08.04.2019- 19:30 – ЦРВЕНИОТ ПЕС
09.04.2019- 19:30 – ЏИНДАБАЈН
10.04.2019- 19:30 – ЦРНИОТ БАЛОН
11.04.2019- 19:30 – ЧИНИЈАТА
12.04.2019- 19:30 – РОМУЛ, МОЈОТ ТАТКО
„Недела на австралиски филм“ е организирана во соработка со Австралиска амбасада и Кинотека.
Проекциите ќе се одржуваат во МАЛА САЛА. Влезот е слободен.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...