НЕВЕРОЈАТНИОТ МОРИС
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

The Amazing Maurice

Филмот ја раскажува приказната за Морис, голема мачка која зборува и патува од град во град, нудејќи да ги реши нивните ненадејни проблеми со стаорци. Го открива Кит, младо момче кое знае многу добро да свири на флаута, а стаорците маршираат надвор од градот, на олеснување на граѓаните. Морис и парите добиени од благодарнот град одеднаш исчезнуваат и тој се појавува на пристојно растојание да ги преброи парите со Кит и стаорците! Но тоа не се обични стаорци – тие зборуваат и носат облека и сонуваат за рајски остров каде стаорците и луѓето живеат заедно во мир. Се’ оди добро со нивната „стаорска измама“ додека не дојдат до градот Бед Блинц, каде сретнуваат девојка опседната со книги, Малиција, која ги води во авантура да ја решат мистеријата на нејзиниот град…

Жанр: Анимиран / цртан, Авантура

Траење на филмот :

Режија: Toby Genkel

Улоги:

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:Premium Film

Датуми на прикажување

Петок 27.01.2023. 18:00
Сабота 28.01.2023. 18:00


Цена на влезниците:
170 денари, за 3 или повеќе купени влезници 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...