НАЈЛОШАТА ЛИЧНОСТ НА СВЕТОТ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

The Worst Person in the World

Хроника од четири години од животот на Џули, млада жена која плови во немирни води на својот љубовен живот и се бори да го најде својот пат во кариерата..

Жанр:Комедија, Драма

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Joachim Trier

Улоги:Renate Reinsve, Anders Danielsen Lie, Maria Grazia Di Meo

Возрасна категорија: трета катагорија, +12

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Среда 14.09.2022. 20:00
Четврток 15.09.2022. 19:30
Петок 16.09.2022. 19:30
Сабота 17.09.2022. 19:30


Цена на влезниците: 
200 денари

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...