Најголемата вистина

Четири во едно : Мистерија, криминалистика трилер и драма. Прв македонски филм од ваков жанр “Сите сомнителни, некои осомничени, а само еден убиец! Или …можеби не е еден ? ”
Психолошка бура и многу неиизвесност до самиот крај

Жанр:Мистерија, криминалистика трилер и драма

Траење на филмот : 88 минути

Режија: Мартин Цветковски

Улоги:

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер:  Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Вторник 01.02.2022. 19:00
Среда 02.03.2022. 19:30(мала сала)
Четврток 03.03.2022. 19:30(мала сала)


Цена на влезниците: 
150 денари. 100 денари во мала сала

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...