МИЊОНИ: ПОДЕМОТ НА ГРУ
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

Minions: The Rise of Gru

Во овој филм ќе ја гледаме нераскажаната приказна за едно 12-годишно момче чиј сон е да стане најголемиот негативец на сите времиња.

Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Комедија

Траење на филмот :  90 минути

Режија: Kyle Balda, Brad Ableson

Улоги: 

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер:Premium Film

Датуми на прикажување

Вторник 05.07.2022. 18:00 (3D)
Среда 06.07.2022. 18:00 (2D)
Четврток 07.07.2022. 18:00 (3D)
Петок 08.07.2022. 18:00 (2D)
Сабота 09.07.2022. 18:00 (3D)
Четврток 14.07.2022. 18:00 (3D)
Петок 15.07.2022. 18:00 (2D)
Сабота 16.07.2022. 18:00 (3D)


Цена на влезниците:
за 2Д 170 денари, за 3 или повеќе купени влезници 150 денари , за 3Д 220 денари, за 3 или повеќе купени влезници 200 денари

 

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...