МИСИЈА КАТМАНДУ (СИНХРОНИЗИРАН)

Mission Kathmandu: The Adventures of Nelly & Simon

Со помош на амбициозниот филантроп, интуитивниот но неорганизиран детектив и неговиот опсесивен асистент-истражувач, тргнуваат на дива авантура, одлучни да го докажат постоењето на ужасниот снежен човек – Јети.

Жанр:  Авантура, Семеен

Траење на филмот : 80 минути

Режија: Sylvie Moreau, Guillaume Lemay-Thivierge, Rachid Badouri

Улоги:  Pierre Greco, Nancy Florence Savard

Возрасна категорија: Прва категорија, родителски надзор.

Дистрибутер:   MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Петок 25.05.2018. 18:00 (2D)
Сабота 26.05.2018. 18:00 (3D)

 

Цена на влезниците:  200 денари за 3D,150 денари за 2D, доколку купите 3 или повеќе карти цената е 170 денари за 3D и 120 денари за 2D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...