МЕСЕЧИНАТА НА ЈУПИТЕР
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

JUPITER’S MOON

Обидот на младиот сириски бегалец Арјан да ја премине унгарската граница станува кошмарно патување. Застрелан е неколку пати од страна на полицијата за време на инцидентот, што доведува до непредвидлив исход: Младиот човек стекнува способност да левитира. Фрлен во кампот за бегалци, бидува искриумчарен надвор од кампот од д-р Стерн, кој има намера да ја искористи неговата извонредна тајна…

Жанр: Драма, Фантазија

Траење на филмот : 123 минути

Режија: Kornel MUNDRUCZO

Улоги: Zsombor JEGER ; Merab NINIDZE ; Gyorgy Cжserhalmi ; Moni BALSAI

Возрасна категорија: Трета категорија, +16 .

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Понеделник 21.05.2018. 22:00
Вторник 22.05.2018. 22:00


Цена на влезниците:  150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...