МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Puss in Boots: The Last Wish

Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици – потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад.

Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура

Траење на филмот : 

Режија: Joel Crawford, Januel Mercado

Улоги: Antonio Banderas, Salma Hayek, Harvey Guillén

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување

Сабота 10.12.2022. 18:00  2D
Среда 11.01.2023 18:00  2D
Четврток 12.01.2023 18:00  3D
Сабота 14.01.2023 18:00  2D

 

Цена на влезниците: 
170 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 150 денари за 2D
220 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 200 денари за 3D.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...