МАМА МИА! ОДИМЕ ПОВТОРНО
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Mamma Mia! Here We Go Again

Во филмот „Мама миа! Одиме повторно“ Софи се бори со предизвиците кои и ги носи бременоста. Охрабрувањето го добива од приказните за бременоста на нејзината мајка Дона и емоционалните превирања со кои тогаш таа се соочувала. Во своите присеќавања Дона ја споменува и својата мајка- улога која ја толкува божицата на поп музиката Шер.

Жанр: Музички, Комедија

Траење на филмот : 

Режија: Ol Parker

Улоги: Lily James, Christine Baranski, Meryl Streep, Amanda Seyfried, Colin Firth, Pierce Brosnan

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер:Premium Film

Датуми на прикажување:

Четврток 19.07.2018. 22:00
Петок 20.07.2018. 20:00
Сабота 21.07.2018. 20:00
Недела 22.07.2018. 20:00
Понеделник 23.07.2018. 20:00
Вторник 24.07.2018. 22:00
Среда 25.07.2018. 20:00
Понеделник 06.08.2018. 20:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...