МАГНЕТНА РЕЗОНАНЦА (мала сала)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

R.M.N.

Неколку дана пред Божиќ Матијас ја напушта работата во Германија и се ваќа во мултиетничкото трансилванско село. Сака да биде повеќе вклучен во растењето на својот син и да му помогне на детето да се ослободи од нејасни стравови. Матијас е окупиран и со својот стар татко, како и желбата да ја види својата поранешна љубовница, Сила. Кога во малата фабрика, која ја води Сила, ќе се вработат неколку нови работници, мирот во заедницата полека се нарушува. Уплашеноста ги обзема жителите, а фрустрацијата и страстите ја нарушуваат дотогашната состојба на привидното разбирање и смиреноста.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 125 минути

Режија: Cristian Mungiu

Улоги: Marin Grigore, Judith State, Macrina Barladeanu

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Четврток 09.03.2023. 20:30
Петок 10.03.2023. 20:30
Сабота 11.03.2023. 20:30

 

Цена на влезниците:  100 денари

Поврзани објави

ЏОН ВИК 4

ЏОН ВИК 4

John Wick: Chapter 4 Џон Вик успева да најде начин како да ја победи Високата Маса. Но пред да успее да ја обезбеди својата слобода, Вик мора да се соочи со нов непријател со моќни конекции низ цел свет и старите непријатели да ги придобие на своја страна. Жанр:Акција, Трилер Траење на...

ВРЕСОК 6

ВРЕСОК 6

Scream VI Во ова продолжение, преживеаните од убивањата на Ghostface го напуштаат Вудсборо за нов почеток во Њујорк. Жанр:Хорор, Мистерија, Трилер Траење на филмот :  Режија: Matt Bettinelli-Olpin,Tyler Gillett Улоги: Melissa Barrera, Jenna Ortega, Courteney Cox, Jasmin Savoy...

НАЈДОБРИОТ РОДЕНДЕН ДОСЕГА

НАЈДОБРИОТ РОДЕНДЕН ДОСЕГА

Best Birthday Ever Таканаречениот долгоочекуван роденден ќе биде сосема поинаков отколку што тој си го замислуваше. Помалата сестричка се разболува и никој нема време да слави со Кале. Тој бега од дома во знак на револт кон неговата баба, која всушност живее прилично блиску. Едноставно, за да...