ЛУИС И ВОНЗЕМЈАНИТЕ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Luis and the Aliens

“Луис и вонземјаните” ја раскажува приказната за едно 11-годишно момче кое се спријателува со три мали мили вонземјани, чие НЛО се урива врз неговата куќа. Луис ќе им помогне да го најдат она за кое дошле, а они ќе го спасат од одењето во интернат по што започнува авантурата.

Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Семеен

Траење на филмот : 90 минути

Режија: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein

Улоги: 

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор.

Дистрибутер: Premium Film

Датуми на прикажување:

Сабота 08.09.2018. 18:00
Недела 09.09.2018. 18:00
Четврток 11.10.2018 18:00


Цена на влезниците:
  150 денари , за купени 3 или повеќе влезници цената е 120 денари.

Поврзани објави

TOMA

TOMA

Toma Филмот Тома е импресионистички портрет на Тома Здравковиќ кој ги прикажува неговите почетоци, врвот на неговата слава, неговите љубови кои го инспирирале при компонирање на неговите најголеми хитови, како и односот кој го имал со големиот број на пријатели во тогашна...

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

НЕ Е ВРЕМЕ ЗА УМИРАЊЕ

No Time to Die Бонд повеќе не е во активна служба и го ужива слободниот и мирен живот на Јамајка. Неговиот мир е краткотраен кога неговиот стар пријател Феликс Лајтер од ЦИА се појавува и го моли за помош. Мисијата да се спаси киднапиран научник излегува далеку поопасна од очекуваното...

ВЕНОМ 2

ВЕНОМ 2

Venom: Let There Be Carnage Том Харди се враќа на големото платно како смртоносниот заштитник Веном, еден од најголемите и најкомплексните ликови на Марвел. Жанр:  Акција, Научна фантастика Траење на филмот : 90 минути Режија:  Andy Serkis Улоги:  Tom Hardy, Woody Harrelson...