ЛОШИ ВРЕМИЊА ВО ЕЛ РОЈАЛ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Bad Times at the El Royale

Дејството на филмот се случува во хотелот Ел Ројал, каде што престојуваат седум странци со мистериозни тајни. За време на една судбоносна ноќ, секој ќе има последна шанса да го откупи… пред сè да отиде во пеколот…. Џеф Бриџис, Крис Хемсворт, Џон Хем, Дакота Џонсон и Синтија Ериво се одличната актерска екипа во филмот “Лоши времиња во Ел Ројал”.

Жанр:Трилер

Траење на филмот : 145 минути

Режија: Drew Goddard

Улоги: Jeff Bridges, Cynthia Erivo, Dakota Johnson, Jon Hamm, Chris Hemsworth

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер:  MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 18.10.2018. 22:00
Петок 19.10.2018. 22:00
Сабота 20.10.2018. 22:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...