ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Leto kada sam naučila da letim

„Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата напорна баба Марија (Олга Одановиќ) и откачената баба-тетка Луце (Сњежана Синовчиќ). Без своето друштво, надвор од мрежа и без Интернет, животот на Софија на Хвар е „пекол“, но монотонијата набргу ја прекинува необичното однесување на баба Марија. Софија насетува дека е во прашање тајна романса, но големара истрага за љубовниот живот на бабата доведува до откривање на една долго чувана семејна тајна. Со нови пријателства, симпатии и авантури, Софија го добива своето летување од соништата, но и многу повеќе одошто можела да сонува.

Жанр:Акција, Драма

Траење на филмот :  87 минути

Режија: Radivoje Andrić

Улоги: Klara Hrvanović, Olga Odanović, Snježana Sinovčić, Žarko Laušević

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер: Konstantin Film MKD DOOEL Skopje

Датуми на прикажување

Сабота 28.05.2022. 18:00
Среда 01.06.2022. 18:00
Петок 03.06.2022. 18:00
Сабота 04.06.2022. 18:00


Цена на влезниците: 
170  денари. За 3 или повеќе влезници цената е 120 денари.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...