ЛЕГО ФИЛМ 2
Рејтинг 3
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.0 добро

The LEGO Movie 2: The Second Part

Поминаа пет години како на граѓаните се им е одлично, но сега се соочуваат со огромна нова закана: Lego Duplo® – освојувачи од вселената, кои уништуваат побрзо отколку што може да се обнови.

Жанр:  Анимиран / цртан, Авантура

Траење на филмот : 107 минути

Режија: Mike Mitchell

Улоги: Chris Pratt, Elizabeth Banks, Will Arnett

Возрасна категорија: втора категорија, родителски надзор

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Сабота 09.03.2019. 18:00 (3D)
Недела 10.03.2019. 18:00 (2D)
Петок 22.03.2019. 18:00 (3D)


Цена на влезниците
: 200 денари за 3D, 150 денари. Доколку купите 3 или повеќе карти цената е 170 денари за 3D, 120 денари за 2D.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...