ЛАВИРИНТ: ЛЕК ЗА СМРТТА
Рејтинг 4.2
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.2 супер

MAZE RUNNER: THE DEATH CURE

Во епското финале на сагата „Лавиринт“, Томас ја води групата на последна и најопасна мисија досега. Да ги спасат своите пријатели, тие мораат да провалат во легендарниот Последен Град, контролиран од ВИКИД- лавиринт кој можеби е најсмртоносниот од сите. Тој што ќе се извлече жив ќе ги добие сите одговори за кои сите се прашуваат од првото пристигнување во лавиринтот.

Жанр: Научна фантастика, Трилер

Траење на филмот : 142 минути

Режија: Wes Ball

Улоги: Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Ki Hong Lee

Возрасна категорија: ВТОРА категорија, + 12

Дистрибутер:   MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување:

Четврток 25.01.2018. 20:00 (3D)
Петок 26.01.2018. 20:00 (2D)
Сабота 27.01.2018. 20:00 (3D)
Недела 28.01.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 29.01.2018. 20:00 (3D)
Вторник 30.01.2018. 22:30 (3D)
Среда 31.01.2018. 22:30 (2D)


Цена на влезниците:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...