КУЌАТА ГУЧИ

House of Gucci

Сместен во 3 декади исполнети со љубов, предавство, отменост, одмазда и конечно убиство, во овој филм гледаме што значи името, што вреди и колку далеку ќе оди едно семејство за да го контролира името Гучи.

Жанр: крими, драма, трилер

Траење на филмот : 127 минути

Режија: Ridley Scott

Улоги: Lady Gaga, Adam Driver, Jeremy Irons, Jared Leto, Al Pacino

Возрасна категорија:  четврта категорија, +16

Дистрибутер:  Premium Film

Датуми на прикажување:

Недела 05.12.2021. 21:00
Понеделник 06.12.2021. 21:00
Вторник 07.12.2021. 21:00
Среда 08.12.2021. 21:00
Четврток 9.12.2021. 20:00
Петок 10.12.2021. 20:00
Сабота 11.12.2021. 20:00


Цена на влезниците: 
150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...