КРИД 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 5 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Creed II

Соочување со противникот на своето семејство, уште повеќе го мотивира за борба во рингот. Роки и Адонис ќе се соочат со своето заедничко наследство и ќе сфатат дека ништо не е поважно од семејството. Во вториот дел од Крид ќе видиме што е тоа што нѐ чини прваци и да запомниме едно нешто – без обзир каде се наоѓаме, не можеме да побегнеме од своето минато.

Жанр:  Драма

Траење на филмот : 130 минути

Режија: Steven Caple Jr.

Улоги:Michael B. Jordan, Sylvester Stallone, Dolph Lundgren, Florian Munteau, Tessa Thompson

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Понеделник 10.12.2018. 22:00
Вторник 11.12.2018. 22:00
Петок 14.12.2018. 22:30
Среда 16.01.2018 19:00


Цена на влезниците
:  150 денари.

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...