КОКОЗАЈКО И ТАЈНАТА НА МРАЧНИОТ РЧКО

Chickenhare and the Hamster of Darkness

Млад херој, кој е роден како пола зајче и пола кокошка, се обидува да се вклопи во средината и да се чувствува сакан и прифатен од околината. Тој е опседнат со авантури но е и многу несмасен.

Жанр:Анимиран / цртан, Комедија

Траење на филмот :  91 минути

Режија: Ben Stassen, Benjamin Mousquet

Улоги: 

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Четврток 04.08.2022. 18:00
Петок 05.08.2022. 18:00
Сабота 06.08.2022. 18:00

 

Цена на влезниците: за 2Д 170 денари, за 3 или повеќе купени влезници 150 денари .

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...