КЛУБОТ НА ЗАДОВОЛНИ ЖЕНИ

BOOK CLUB

Даен останува вдовица по 40 години брак. Вивиан се забавува со мажи без никакви обврски. Шерон е во долг процес на развод. На Керол бракот и е во повеќе 35 години. Животот на овие четирите пријателки се превртува наопаку откако ќе ја прочитаат книгата  „Педесет нијанси сиво“, што ќе ги доведе до серија необично животни избори.

Жанр: Анимиран / цртан, Семеен, Комедија

Траење на филмот :

Режија: Bill Holderman

Улоги:  Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen, Mary Steenburgen

Возрасна категорија: Трета категорија, +12 .

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 07.06.2018. 22:15
Петок 08.06.2018. 22:15
Недела 10.06.2018. 20:00

 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...