КАЈМАК

Две семејства си ја бараат среќата – пристојни на почетокот, среќни на крајот.

Жанр:  Комедија, Драма, Романтичен / љубовен

Траење на филмот :  106 минути

Режија: Milcho Manchevski

Улоги: Sara Klimoska, Ana Stojanovska, Aleksandar Mikikj, Kamka Tocinovski, Petar Mircevski, Dejan Lilic

Возрасна категорија: четврта категорија, +16

Дистрибутер: Банана Филм

Датуми на прикажување

Среда 23.11.2022. 20:00
Четврток 24.11.2022. 20:00
Петок 25.11.2022. 20:00
Сабота 26.11.2022. 20:00
Понеделник 28.11.2022. 20:00
Вторник 29.11.2022. 20:00
Четврток 01.12.2022. 20:00
Петок 02.12.2022. 20:00


Цена на влезниците
:  200 денари.

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...