КАШЕЈ: КРАДЕЦ НА НЕВЕСТИ (синхронизиран)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Koshchey. Pokhititel nevest

Од којзнае каква причина Кашеј, вечно млад и секогаш добро облечен, веќе три стотини години не може да си најде невеста. Еден ден тој е приморан да киднапира една од најголемите убавици на Далечното кралство, Варвара. Тука започнуваат неговите авантури…

Жанр:  Анимиран / цртан, Авантура, Комедија

Траење на филмот :  95 минути

Режија: Roman Artemyev

Улоги: Roman Artemyev, Elizaveta Boyarskaya, Viktor Dobronravov, Anton Eldarov

Возрасна категорија: прва категорија, сите возрасти

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Петок 25.11.2022. 18:00
Сабота 26.11.2022. 18:00
Четврток 01.12.2022. 18:00
Петок 02.12.2022. 18:00


Цена на влезниците
:  170 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...