КАШЕЈ: КРАДЕЦ НА НЕВЕСТИ (синхронизиран)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Koshchey. Pokhititel nevest

Од којзнае каква причина Кашеј, вечно млад и секогаш добро облечен, веќе три стотини години не може да си најде невеста. Еден ден тој е приморан да киднапира една од најголемите убавици на Далечното кралство, Варвара. Тука започнуваат неговите авантури…

Жанр:  Анимиран / цртан, Авантура, Комедија

Траење на филмот :  95 минути

Режија: Roman Artemyev

Улоги: Roman Artemyev, Elizaveta Boyarskaya, Viktor Dobronravov, Anton Eldarov

Возрасна категорија: прва категорија, сите возрасти

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

Петок 25.11.2022. 18:00
Сабота 26.11.2022. 18:00
Четврток 01.12.2022. 18:00
Петок 02.12.2022. 18:00


Цена на влезниците
:  170 денари, за 3 или повеќе купени влезници цената е 150 денари

Поврзани објави

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

БИБИ И БОБИ ВО СНЕШКОВГРАД

Каква новогодишна авантура! Неверојатна, возбудлива и како и секогаш - непредвидлива! Биби и Боби патуваат со снешкото Гого кон Снешковград за таму да ја пречекаат Новата година. Но, Снешковград е пуст и тивок. Каде се сите снешковци? Зошто никој не ја прославува Новата година? Гледајте ја оваа...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици - потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија, Авантура Траење на...

МЕНИ

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya Taylor-Joy, Ralph Fiennes, Nicholas Hoult...