КАДИФЕНА КРАЛИЦА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

La Panthère des neiges

Високо на тибетското плато, меѓу неистражените и недостапни долини, се наоѓа едно од последните светилишта на дивиот свет населено со ретка и неоткриена фауна. Винсент Муние, еден од најпознатите фотографи на дивиот свет, го носи со себе авантуристот и романсиер Силвен Тесон на неговата најнова мисија. Неколку недели ќе ги истражуваат овие долини во потрага по уникатни животни и ќе се обидат да забележат снежен леопард, една од најретките и најтешките големи мачки.

Жанр: документарец

Траење на филмот :  131 минути

Режија: Marie Amiguet, Vincent Munier

Улоги: Marie Amiguet, Vincent Munier

Возрасна категорија: втора катагорија, родителски надзор

Дистрибутер:MCF MKD Skopje

Датуми на прикажување

наскоро


Цена на влезниците:
200 денари

 

Поврзани објави

МИЊОНИ: ПОДЕМОТ НА ГРУ

МИЊОНИ: ПОДЕМОТ НА ГРУ

Minions: The Rise of Gru Во овој филм ќе ја гледаме нераскажаната приказна за едно 12-годишно момче чиј сон е да стане најголемиот негативец на сите времиња. Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Комедија Траење на филмот :  90 минути Режија: Kyle Balda, Brad...

ЕЛВИС

ЕЛВИС

Elvis Поглед во животот на легендарната рокенрол ѕвезда, Елвис. Жанр:Биографски, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија: Baz Luhrmann Улоги:Tom Hanks, Austin Butler, Olivia DeJonge, Kodi Smit-McPhee, David Wenham Возрасна категорија:  Дистрибутер: Blitz Film and Video...

БЕДМЕН

БЕДМЕН

Superwho? / Super-héros malgré lui Актер кој се мачи да најде работа е осуден на живот како лузер. Кога конечно добива главна улога во суперхеројски филм, мисли дека конечно ќе му тргне, но судбината има други планови. Жанр: Акција, Комедија Траење на филмот :  131 минути Режија...