И СОНЦЕТО Е ЅВЕЗДА
Рејтинг 4.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.7 супер

The Sun Is Also a Star

Наташа е девојка која верува во науката и фактите. Не во судбината или во соништата кои никогаш нема да се остварат. Таа не е девојка која би се заљубила во некое слатко момче кое ќе го запознае низ преполните улици на Њујорк. Особено не во моментот кога нејзиното семејство го делат 12 часа од депортирање. Заљубувањето во него нема да биде нејзина приказна. Даниел секогаш бил добар син и студент, живеејќи по високите очекувања на неговите родители. Никогаш поет или сонувач. Но, кога ќе ја сретне неа, тој заборава на се тоа. Нешто во врска со Наташа го наведува да мисли дека судбината има нешто повеќе за нив двајца..

Жанр: Драма, Романтичен

Траење на филмот : 100 минути

Режија: Ry Russo-Young

Улоги:Yara Shahidi, Charles Melton, Faith Logan

Возрасна категорија: трета категорија, +12

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување

Сабота 25.05.2019. 22:15
Недела 26.05.2019. 22:15
Понеделник 27.05.2019. 22:15


Цена на влезниците
: 150 денари .

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...