ИЗРАМНУВАЧ 2
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

The Equalizer 2

Меккол води непокорна правда за експлоатираните и угнетените, но колку далеку е подготвен да оди за некој што го сака?

Жанр:Акција, Криминалистички, Трилер

Траење на филмот : 121 минути

Режија: Antoine Fuqua

Улоги: Denzel Washington, Pedro Pascal, Bill Pullman, Melissa Leo

Возрасна категорија: Четврта категорија, +16 .

Дистрибутер:Continental Film doo

Датуми на прикажување:

Петок 17.08.2018. 20:00
Недела 19.08.2018. 20:00
Вторник 21.08.2018. 20:00
Среда 22.08.2018. 20:00


Цена на влезниците:
  150 денари .

Поврзани објави

ЦРННИОТ АДАМ

ЦРННИОТ АДАМ

Black Adam Речиси 5000 години откако му беа подарени моќи од египетските богови, Црниот Адам е ослободен од затворот и е решен да му ја демонстрира на светот неговата смисла за правда во модерниот свет. Жанр: Акција, Фантазија, Научна фантастика Траење на филмот :  124 минути Режија...

МИМИ

МИМИ

Mimi Мими ги напушта своите родители, и болното минато од родното место, за да студира во Скопје. Ја запознава Сара - млада мајка со богат но насилен сопруг. Работејќи во киоскот на вујко ѝ, и како бебиситерка за Сара, Мими копнее по единственото што не може да го има - мајчинството. Жанр...

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

ОФИЦИЈАЛНА КОНКУРЕНЦИЈА

Competencia Oficial Трагајќи по општествен престиж, бизнисмен милијардер одлучува да финансира продукција на филм кој би оставил трага во општеството. Ги ангажира најдобрите, па ѕвездениот тим го сочинуваат редителката Лола Куевас и двајца реномирани глумци, двајцата исклучително талентирани...