ИГРАЧ БРОЈ 1
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

READY PLAYER ONE

Филмот го прати младиот бунтовник Вејд Вотс. За да избегне од секојдневните проблеми, Вотс се приклучува во ММО игра наречена “Оаза”. Кога богатиот основач на играта умира, тој им го нуди своето богатство на своите играчи како награда во пронаоѓање на велигденски јајца во рамките на „Оазата“. Вотс се впушта во акција, и пет години подоцна се соочува против корпоративните непријатели кои се спремни на било што за да ги добијат парите – и во реалниот свет и во „Оазата“.

Жанр: Научна фантастика, Акција

Траење на филмот : 140 минути

Режија: Steven Spielberg

Улоги: Tye Sheridan, Olivia Cooke, Ben Mendelsohn, T. J. Miller

Возрасна категорија: Втора категорија, +12.

Дистрибутер:   Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:

Четврток 29.03.2018. 20:00 (3D)
Петок 30.03.2018. 20:00 (2D)
Недела 01.04.2018. 20:00 (3D)
Понеделник 02.04.2018. 20:00 (3D)
Вторник 03.04.2018. 20:00 (3D)
Среда 04.04.2018. 22:00 (2D)
Понеделник 23.04.2018 22:00 (2D)

 

Цена на влезниците:  200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...